O nás

96. PS Veselí Medvědi

„Veselí Medvědi“ jsou partou kamarádů, dětí, instruktorů a vedoucích, registrovaných ve spolku Pionýr (www.pionyr.cz), kteří mají společné ideály a společné zájmy. V roce 2016 oslavila „devadesátšestka“ 20 let od svého založení, byť její činnost se datuje daleko déle. 

Scházíme se na schůzkách, vyjíždíme společně na akce a „víkendovky“ všemi možnými i nemožnými dopravními prostředky, na kolech, lyžích, lodích nebo chodíme „po svých“ třeba po horách. Pravidelně pořádáme letní a zimní tábory, organizujeme samozřejmě i velikonoční a podzimní prázdniny. S výjimkou letních táborů nejsou naše akce omezeny věkem účastníků. Veškeré akce se snažíme připravit tak, aby byly finančně dostupné co nejširšímu okruhu dětí a mládeže, a to i díky podpoře Ministerstva školství ČR a Magistrátu hl.m. Prahy.

Jsme dlouholetí organizátoři celostátních hudebních soutěží, po letitém pořadatelství Dětské Porty a Melodie jsme od roku 2017 odstartovali "FolkyTonk" (www.folkytonk.cz).   

Dlouholetou táborovou i celoroční základnu měli Veselí Medvědi v Bukovině u Čisté na Semilsku a dodnes nás pojí s touto půvabnou vesničkou vřelý „srdíčkový“ vztah. V roce 2016 jsme získali bezúplatným převodem TZ "Medvědín" ve Sloupu v Čechách, v okrese Česká Lípa.

U Veselých Medvědů pracuje oddíl „Radovanů“ pod vedením Radka Vrka Zázvůrka, který připravuje celoroční pravidelnou činnost skupiny. Současní vedoucí a instrutoři jsou ZDE.